TÜRK CUMHURİYETLERİ BU YILIN BAHAR BAYRAMINI AVRUPANIN MERKEZİ BRÜKSEL’DE BİRLİKTE KUTLADILAR

March 20, 2013 at 4:58 pm | Posted in Turkmens | Leave a comment
Tags:
TÜRK CUMHURİYETLERİ BU YILIN BAHAR BAYRAMINI  AVRUPANIN MERKEZİ BRÜKSEL’DE  BİRLİKTE KUTLADILAR
NAVRUZ 2013 CELEBRATION AT PALAIS DES COLONIES1

 

navruz 2013 reception at PALAIS DES COLONIES2

TÜRK CUMHURİYETLERİ  BU YIL’IN  BAHAR BAYRAMINI AVRUPAN’IN BAŞKENTİ BRÜKSEL’DE  BİRLİKTE KUTLADILAR.

 

 

Bu yıl’ın  Bahar Nevruz  Bayramı, dün akşam Brüksel’de bulunan Palais De Colonie Sarayı’nda Belçika’da hizmet veren Afganistan ve Türk Cumhuriyetleri Büyükelçiliklerinin birlikte organizasyonuyla gerçekleştirildi.

Nevruz Kutlama Organisazyonda Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi sayın Hakan Olcay, Türkmenistan Büyükelçisi sayın Kakadjan Mommadov,  Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçisi sayın Fuad İsgenderov, Afganistan İslam Cumhuriyeti Büyükelçisi sayın Humayun Tandar, Kazakistan Cumhuriyeti Büyükelçisi sayın Almaz Khamzayev ve Tajikistan  Cumhuriyeti Büyükelçisi  sayın Rustamjon Solev davetlileri birlikte karşıladılar.

Irak Türkmen Cephesi Avrupa Birliği Temsilcisi Dr Hassan Aydınlı da, Afganistan ve Türk Cumhuriyetleri Büyükelçiliklerinin davetlisi olarak kutlama respsyonları’na  katıldı.

Ulusal bayrakları önünde davetlilerini karşılayan heyetin konukları arasında AB Büyükelçileri, AB ve Türk Cumhuriyetleri Konsolosları, Ateşeler, Müşavirler yanında kalabalık Sivil Toplum Temsilcileri, işadamları ve sanatçılar vardı.

 

Katılımcı ülke folklör ekipleri birbirinden güzel oyunlarıyla davetlilerden bol bol alkış aldı. Kurulan stantlarda her ülke kendi mutfağından davetlilere sıcak ve soğuk yemek sundular. İsmail Erdoğdu ve müzik grubu okudukları kahramanlık türküleriyle gönülleri fethettiler.

 

Türkmenistan Büyükelçisi sayın Kakadjan Mommadov’un Nevruz Bayramının nedeniyle kısa bir selamlama konuşması yaparak kısaca nevruz tarihi hakkında bilgiler verdi.

 

T.C. Brüksel Büyükelçisi sayın Mehmet Hakan Olcay ‘Organizasyona katılanları selamlayarak, “Bahar bayramı olan Nevruz Bayramını kardeş ülkelerimiz temsilcileriyle birlik ve beraberlik içinde yaşamanın sevincini yaşıyoruz, Nevruz Baharın müjdecisi ve bereketin sembolü olduğunu’ dile getirerek, tüm katılımcıların bayramını tebrik etti.

 

Advertisements

Leave a Comment »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.
Entries and comments feeds.

%d bloggers like this: