BAĞDAT’TA ÖZEL GÖRÜŞME

September 18, 2011 at 11:13 am | Posted in Turkmens | Leave a comment
Tags: , ,

BAĞDAT’TA ÖZEL GÖRÜŞME

http://www.kerkuk.net/?p=3946

 

Üst düzey bir Türkmen heyeti başbakan Nuri El Maliki ile bir araya geldi.Ziyaretçi heyet Irak Türkmen Cephesi başkanı ve Türkmen Milletvekili Erşet Salihi başkanlık etti. İllerden sorumlu Devlet bakanı Turhan Müftü ve İçişleri Bakanlığı Vakili Aydın Halit heyette yer aldı. Görüşmenin temel ve tek gündemi Kerkük’te Türkmen insanlarına karşı öldürme ve kaçırma olayları.

Kerkük’te cereyan edenhadiseler Bağdat gündemine taşındı.
Irak Türkmen Cephesi başkanı Erşet Salihi başkanlığında üst düzey bir Türkmen heyeti başbakan Nuri El Maliki ile bir araya geldi. Ziyaretçi heyette illerden sorumlu Devlet bakanı Turhan Müftü ve İçişleri Bakanlığı Vakili Aydın Halit yer aldı.Görüşmenin temel ve tek gündemi Kerkük’te Türkmen insanlarına karşı öldürme ve kaçırma olayları.

Türkmeneli televizyonuna konuşan Irak Türkmen Cehesi başkanı Erşet Salihi,görüşmenin çok iyi ve düzeyli geçtiğini,Kerkük’te Türkmen doktoru Yıldırım Demirci’nin şehit edilmesine karşı Türkmen milletinin göstermiş olduğu tepkinin çok büyük olduğunu belirtti. Salihi Türkmen Türkmen milletinin Kerkük’te vermiş olduğu tepkiden büyük memnuniyet duyduğunu,bir milletin haklarını elde etmesi için bu tür demokrasi yollara başvurması gerekiyor.
Salihi ayrıca,Türkmen milleti bugün çok önemil ve güçlü bir pozisyonda olduğunu gerektiği zaman başbakan, Cumhurbaşkanı ve devletin üst düzey mercileriyle görüşme imtiyazına sahip olduğunu söyledi.
Görüşmeye katılan İllerden sorumlu Devlet bakanı Turhan Müftü Türkmeneli televizyonuna yaptığı açıklamada, başbakan Maliki ile yapılan görüşmenin çok olumlu geçtiğini, başbakanın son olaylardan haberdar olduğunu ve Türkmen milletinin yanında olduğunu söylediğini ifade etti. Müfü ayrıca,Türkmen milleti bu tür olaylara karşı göğüs gerecek güçte olduğunu dolaysıyla bu olaylarıdan dolayı hiç kimsenin endişeye kapılmaması gerektiğini söyledi.

turkmenelitv

Leave a Comment »

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.
Entries and comments feeds.

%d bloggers like this: